购物车
购物车  有 0件商品  总价 ¥0.00
商品搜索
网站标志
点评详情
发布于:2018-11-16 14:56:37  访问:9438 次 回复:0 篇
版主管理 | 推荐 | 删除 | 删除并扣分
Szambo Z Betonu Lub Plastikowe?
Do wyboru są gotowe szamba betonowych lub tworzywa sztucznego. Jedne oraz drugie mają zalety, jednakże również również wady. Na które wówczas się podjąć decyzję?
Szambo betonowe
Wykonuje się je w większości wypadków spośród prefabrykowanych elementów z betonu oraz żelbetowych. Produkowane są szamba jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową także dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup (dostępne są również modele wielokomorowe). Szamba są zaizolowane, oczyszczalnia tradycyjna co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe czy prostokątne) wykonane z żelbetonu również PCW oraz otwór inspekcyjny, lokaj do wyciągania nieczystości (z przykrywką z blachy ocynkowanej).
Wadą tego typu szamb jest spory obciążenie. Waga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. W ten sposób spory ciężar zbiornika betonowego przypuszczalnie motać jego usługi transportowe także zestaw. Producenci zbiorników z betonu na ogół zapewniają transport oraz składanie, dysponując specjalistycznym sprzętem.
Nim niemniej jednak pojemnik zostanie dostarczony pod wskazany adres, powinno się przyrządzić okop o szerokości również długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Należy także umożliwić dojście aż do wykopu samochodu ciężarowego oraz umożliwić rozładunek zbiornika tyłem (częściej) to znaczy z boku. Zbiornik montowany jest za sprawą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest wierzch zbiornika. Miejsce łączenia szamb dwuczęściowych jest od tego czasu kodowanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.
Kloaka z betonu jest rozumie się samo przez się solidniejsze od zbiorników plastikowych. Jeśli ponad zbiornikiem planujemy np. miejsce parkingowe dla samochodu, czy podjazd do garażu powinno się przegłosować właśnie taki rodzaj zbiornika. Dół gnilny betonowe będzie podobnie lepszym wyborem, jak mamy wyższy poziom wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. O ile w najbliższej przyszłości planowana jest urządzenie sanitarne, owo również będzie zdrowszy priorytet - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.
Kloaka tworzywowe
Wykonuje się je zazwyczaj spośród polietylenu o wysokiej gęstości również żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe dodatkowo odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: zbiornik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go wtedy toczyć oraz składać (jest dozwolone to zwłaszcza zdziałać we własnym zakresie), aż do posadowienia zbiornika nie jest niezbędny żuraw. Przypuszczalnie się w ten sposób sprawić, że kloaka przestaje nam istnieć potrzebne, gdyż wykonano przyłącze kanalizacyjne. Pojemnik taki jest dozwolone nadal wyczerpać do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) oznacza to komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.
Wadą zbiorników plastikowych jest przeciwnie zaś mała uporczywość na duże obciążenia. Nie zaleca się miejsca ponad nimi ustalać na parking dla wozów.
W gruntach o wysokim poziomie wód plus gruntach gliniastych (w których być może się gromadzić tlenek wodoru) zbiornik koniecznie trzeba zabezpieczyć poprzednio wyporem. W tym celu powinno się go obetonować innymi słowy osadzić do płyty żelbetowej.
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
我要回复
回复内容
验 证 码
看不清?更换一张
匿名发表 
脚注信息
重庆特产:www.cqtc.cn  ICP备12008828号   023-68889993 重庆特产 重庆特产 点击
服务时间:周一至周日 08:30 — 21:00    @重庆特产店      cqtcms 
QQ客服
重庆特产